Запрошуємо освітян, які працюють у природно-заповідних установах України, взяти участь у конкурсі конспектів занять з екологічних питань для школярів. До розгляду приймаються конспекти занять (уроків чи екскурсій), що можуть використовуватися у шкільному навчально-виховному процесі, тобто відповідати вимогам навчальних програм молодшої, середньої чи старшої школи.
Організатори:
- “Мережа викладачів та практиків зі збереження біорізноманіття”,
- WWF в Україні,
- Департамент заповідної справи Міністерства екології на природних ресурсів України,
- НПП «Голосіївський»,
- Лабораторія екологічного виховання Інституту проблем виховання НАПН України.
Мета: підтримати фахівців з екоосвіти природно-заповідних установ (ПЗУ), які розробляють та проводять заняття для школярів молодших, середніх чи старших класів й сприяти обміну досвідом та матеріалами.
Призи: фотоапарат від WWF, дипломи та заохочувальні призи від організаторів. Всі учасники отримають сертифікат та збірку конкурсних робіт.
До складу журі увійдуть експерти з педагогіки й навчальних програм від НАПНУ, екологи відWWF та представники природно-заповідних установ.
Вимоги до участі в конкурсі:
- Учасниками конкурсу можуть бути тільки автори конспекту заняття, яке було розроблено й проведено зі школярами принаймні 3 рази;
- Учасниками можуть бути співробітники установ природно-заповідних територій, які займаються науковою, екологічною освітньо-виховною чи рекреаційною діяльністю та проводять освітні заняття зі школярами;
- Конспект уроку необхідно надіслати електронною поштою у форматі .doc або .pdf. Він має містити такі елементи (приклади можна переглянути тут http://www.greenpack.in.ua/news):
- Тема уроку, назва відповідної навчальної програми, її статус (чи є гриф Міносвіти, чи затверджена на місцевому рівні) і клас;
- Очікувані результати («після цього заняття учні зможуть…»);
- Необхідне обладнання;
- Регламент;
- Хід уроку (Вступна, основна і заключна частини);
- Закріплення вивченого матеріалу.
Критерії оцінки:
- Відповідність вимогам і темам зазначеної навчальної програми (всі програми можна переглянути тут http://www.mon.gov.ua/ua/often-requested/educational-programs). Наприклад, це може бути «Екологія» для 11 класу, «Географія» чи «Біологія» для 8 класу, «Природознавство» для молодшої школи або інші відповідні програми;
- Доцільність і обґрунтованість вибору методів, прийомів і засобів
навчання, їх відповідність змістові навчального матеріалу, меті уроку,
можливостям класу;
- Відповідність віковим особливостям учнів;
- Використання сучасної достовірної інформації та результатів досліджень;
- Залучення емоційної сфери та переживань учнів під час заняття;
- Залучення учнів до практичної діяльності, можливість використання
набутих знань у повсякденному житті;
- Баланс між інтелектуальним, практичним й емоційним навантаженням;
- Розгляд проблем на глобальному, національному та місцевому рівнях, щоб досягти зв’язку між глобальними речами та повсякденними звичками, а також, щоб зробити глобальні проблеми більш доступними до сприйняття;
- Наявність чіткого зв’язку між поданим матеріалом та діяльністю ПЗУ.
Для участі в конкурсі необхідно до 1 листопада 2014 р. надіслати на адресу [email protected] :
- Заповнену анкету (додаток 1);
- 3-5 фотографій з проведення відповідних уроків;
- Конспект уроку (згідно вимог до конспекту).
Роботи, що не відповідають вимогам або надіслані пізніше зазначеного терміну, розглядатися не будуть. Участь у конкурсі автоматично означає згоду на публікацію і поширення наданих матеріалів у публікаціях, пов’язаних із проведенням даного конкурсу, та серед учасників конкурсу.
Додаток 1
Анкета учасника
- П.І.Б.
- Назва ПЗУ
- Тема конкурсного заняття
- Назва шкільної навчальної програми, в рамках якої рекомендоване заняття
- Статус навчальної програми (чи є гриф Міносвіти, чи затверджена на місцевому рівні)
- Клас, для якого рекомендоване заняття
- Назви загальноосвітніх установ, з учнями яких вже було проведено подане заняття
- Дати проведення занять у зазначених установах
Коментарі